izmir büyükşehir belediyesi logosu
A+
A-
Davet Metni - Aziz KOCAOĞLU
Hepimiz doğduğumuz günden itibaren yaşlanmaya başlıyoruz.
 
Önemli olan; dünyaya tanıklık etmemize olanak sağlayan bu kısacık ömürde mümkün olduğunca sağlıklı ve keyifli zaman geçirmek; sevdiklerimize, ülkemize, dünyamıza değer katmak ve elbette ardımızda güzel izler bırakmak.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi  olarak, her birini ailemizin bir ferdi gördüğümüz 4,5 milyon nüfuslu şehrimizin her köşesinde, “Yaşayan Şehir Yaşanacak Şehir” unvanımıza yakışır  işler gerçekleştirebilmek için durmaksızın çalışıyoruz.
 
Örneğin İzmir’de yaş almayı bir “keyif” haline getirebilmek amacıyla, her geçen yıl yeni ve önemli adımlar atıyoruz.
 
Eşrefpaşa Hastanesi, Sosyal Yaşam Kampüsü, Alzheimer ve Demans Hasta ve Aileleri Buluşma ve Danışma Merkezi, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’ni bunun için kurduk.
 
Evde Bakım Hizmeti Projesi’ni, Gençlerle Yaş Alanlar Projesi’ni ve onlarca ayni-nakdi yardım projesini bunun için başlattık.
 
Yine bunun için, İzmir’de toplu ulaşım araçlarımızı ve hizmet binalarımızı rahat erişilebilir hale getirdik.
 
Kültür-sanatı, sporu ve tasarımı yaşamın her alanına yaymak için var gücümüzle  çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.
 
Ve şimdi sıra, yaşamın her anından keyif alma ve yaşanılabilir şehirler yaratma arzumuz doğrultusunda çalışmak, üretmek ve öğrenmek isteyenleri buluşturacak bir fuar ve kongre oluşturmaya geldi.
 
Tamamen kendi kaynaklarımızı kullanarak hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin en nitelikli fuar kompleksi Fuar İzmir’de, ilk defa gerçekleştireceğimiz İzmir Uluslararası Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi’nde önemli uzman konukları ağırlayacak, söyleşiler gerçekleştirecek, eğlenceli atölyeler düzenleyecek ve unutulmaz konserlerle doyasıya eğleneceğiz.
 
Yaş almanın keyfini hep birlikte çıkarabilmek için her yaştan, her şehirden, her ülkeden konuğumuzu Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.
 
                                                                                                                                                                                                 

Aziz KOCAOĞLU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı
 
;